از پیاده‌روخواری کیوسک‌ها تا کمبود آب شرب سالم/ اهالی پیکانشهر چه مشکلاتی دارند؟

استاندارد


پایگاه خبری نهانه گزارش می دهد:

از پیاده‌روخواری کیوسک‌ها تا کمبود آب شرب سالم/ اهالی پیکانشهر چه مشکلاتی دارند؟

جامعه > مشکلات مردم – مشکلات اهالی شهرک پیکانشهر و محله سرو آزاد واقع در غربی‌ترین نقطه پایتخت و در نزدیکی استان البرز، در جلسه اخیر کمیته نظارت شورای شهر تهران بررسی شد.

به گزارش خبرگزاری نهانه به نقل از خبر آنلاین، کمیته نظارت شورای شهر تهران این هفته به محله سروآزاد و شهرک پیکانشهر واقع در منطقه ۲۲ در غربی ترین نقطه پایتخت رفت تا مشکلات اهالی را بررسی کند. در نشست بررسی مشکلات اهالی، شورایاران این محلات به فعالیت مشاغل مزاحم و عاملان سد معبر به ویژه کیوسک های بدون مجوز واقع در پیاده روهایی سطح محله سرو آزاد (منطقه ۲۲)، معترض بودند. آنها با اشاره به فعالیت صنایع مزاحم، از شهرداری منطقه درخواست داشته اند این موضوع را ساماندهی کنند.
همچنین اهالی این محلات درخواست کردند در خصوص نظافت و رفت و روب، شستشوی معابر و فضاهای عمومی محله، نظارت مستمر از سوی مدیریت خدمات شهری شهرداری صورت گیرد.
برخی از مردم هم درباره عدم روشنایی کافی خیابان ها و معابر در سطح محله سرو آزاد مشکل خود را مطرح کردند. یکی دیگر از دستورات این نشست، بررسی وضعیت حمل و نقل عمومی بود. در حوزه حمل و نقل و ترافیک و عمران محله سرو آزاد مواردی از جمله تعویض و نوسازی ناوگان اتوبوسرانی فرسوده و همچنین افزایش اتوبوس ها، کاهش سرفاصله حرکت اتوبوس ها و پایین آمدن زمان انتظار مسافران درخواست شد. همچنین مقرر شد برای تخصیص خط تاکسیرانی در سطح محله تا مبادی پرتردد شهر تهران از جمله پایانه آزادی بررسی های لازم صورت گیرد.
از دیگر مطالبات مردم این محله، سرعت بخشیدن به عملیات اجرایی احداث سالن ورزشی و زمین چمن فوتبال در سطح محله بود. یکی از شورایاران در این باره اظهار کرد: احداث سالن ورزشی پیکانشهر حدود سه سال نیمه کاره رها شده است و باید هر چه زودتر تعیین تکلیف شود.
شورایاران در بخش دیگری از این نشست، درخواست خرید یا احداث سرای محله جدید در سطح محله، تخصیص بودجه برای تجهیز سرای محله، تخصیص اعتبارات به منظور احداث و تکمیل پروژه های عمرانی محله را در بودجه سال آتی شهرداری مطرح کردند که مقرر شد بررسی های لازم در این باره انجام گیرد. همچنین اهالی درخواست کردند نظارت مستمری برای تأمین امنیت مضاعف محله به ویژه در پارک ها و فضاهای سبز محله صورت گیرد. از دیگر خواسته های اهالی بررسی وضعیت سلامت آب شرب محله، از سوی سازمان آب و فاضلاب تهران بود. آنها درخواست کردند سلامت آب شرب این منطقه تامین و کمبود آب شرب سالم رفع شود.

 

 

۴۶۲۳۱

 

پایگاه خبری نهانه – جدیدترین اخبار ایران و جهان
کلیه خبرها به نقل از روزنامه ها و خبرگزاری های مورد تایید وزارت ارشاد ذکر شده اند و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی در قبال محتوا نخواهد داشت.


مشاهده خبر : از پیاده‌روخواری کیوسک‌ها تا کمبود آب شرب سالم/ اهالی پیکانشهر چه مشکلاتی دارند؟

از پیاده‌روخواری کیوسک‌ها تا کمبود آب شرب سالم/ اهالی پیکانشهر چه مشکلاتی دارند؟لینک منبع

پاسخ دهید