دستگیری دو مقام ارشد اطلاعاتی روسیه به جرم همکاری با سازمان «سیا»

استاندارد


پایگاه خبری نهانه گزارش می دهد:

به گزارش پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر به نقل از ایندیپندنت، دو تَن از مقامات ارشد در حوزه امنیت سایبری روسیه به اتهام همکاری با نهاد امنیتی آمریکا و خیانت به کشور بازداشت شدند.

«سرگئی میخائیلوف» (Sergei Mikhailov) رئیس اداره امنیت اطلاعات سرویس فدرال امنیتی روسیه با همدستی معاونش «دیمیتری دوکوچایف» (Dmitry Dokuchayev) به اتهام ارسال اطلاعات محرمانه برای سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) دستگیر شد.

خبرگزاری اینترفکس روسیه در این باره اعلام کرد: «میخائیلوف» و معاونش «دوکوچایف» متهم به خیانت و همکاری با سازمان سیا هستند.

لازم به ذکر است، «یو اِس اِی تودِی» چند روز قبل اعلام کرده بود یکی از مدیران ارشد بزرگترین شرکت امنیت سایبری روسیه (کاسپرسکی) به همراه یکی از افسران ارشد اطلاعاتی این کشور به اتهام ارتکاب خیانت احتمالی دستگیر شده‌ اند.

این رسانه آمریکائی به نقل از روزنامه «کامرسانت» دستگیری «روسلان استویانوف» (Ruslan Stoyanov) رئیس بخش تحقیقات رویدادهای رایانه ای شرکت «کاسپرسکی» را تأیید کرده بود.

گفتنی است، «روسلان استویانوف» از سال ۲۰۰۰ به مدت ۶ سال برای یگان جرائم سایبری وزارت کشور روسیه مشغول به کار بوه است.

پایگاه خبری نهانه – جدیدترین اخبار ایران و جهان
کلیه خبرها به نقل از روزنامه ها و خبرگزاری های مورد تایید وزارت ارشاد ذکر شده اند و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی در قبال محتوا نخواهد داشت.


مشاهده خبر : دستگیری دو مقام ارشد اطلاعاتی روسیه به جرم همکاری با سازمان «سیا»

دستگیری دو مقام ارشد اطلاعاتی روسیه به جرم همکاری با سازمان «سیا»لینک منبع

پاسخ دهید