محتوای دیدار و گفتگوهای ظریف و همتای فرانسوی

استاندارد


پایگاه خبری نهانه گزارش می دهد:

به گزارش پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر، به نقل از اداره دیپلماسی عمومی و رسانه ای وزارت امور خارجه، «ژان مارک آیرو»، که به دعوت محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان برای دیداری رسمی در تهران به سر می برد، صبح امروز با «محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار، «ژان مارک آیرو» وزیر امور خارجه فرانسه با اظهار خرسندی از سفر به تهران، ابراز امیدواری کرد که سفر وی و توافقات فی مابین به پیشرفت بزرگتری در روابط با ایران بیانجامد.

آیرو حضور پر تعداد شرکت های فرانسوی همراه خود را، نشان دهنده  اراده فرانسه به افزایش سطح همکاری ها با ایران دانست.

وزیر امور خارجه کشورمان نیز در این دیدار، ضمن استقبال از مشارکت فعالانه شرکت های فرانسوی در همکاری با همتایان ایرانی خود، اظهار داشت: فرانسه می تواند نقش موثری در میان کشورهای اروپائی در پیشبرد همکاری های اقتصادی و تجاری با جمهوری اسلامی ایران داشته باشد.

در این دیدار همچنین طرفین بر عزم و اراده جدی خود در پیشبرد روابط و همکاری ها در حوزه  نفت و گاز، ماهواره، محیط زیست، مخابرات، انرژی های تجدید پذیر، هواپیمایی، بانکی، بیمه، مالی، گردشگری، اعزام دانشجو و مبارزه با قاچاق مواد مخدر تاکید کردند.

در گفتگوها و رایزنی های وزراء خارجه جمهوری اسلامی ایران و فرانسه در تهران، موضوعات مختلفی از مسائل مهم و پر اهمیت منطقه ای و بین المللی، بویژه با توجه به تحولات و رویکردهای یک جانبه گرائی تشدید یافته در صحنه بین المللی، مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.  

علاوه بر مذاکرات دوجانبه وزراء خارجه دو کشور، برگزاری اولین کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی بین جمهوری اسلامی ایران و فرانسه، امضاء اسناد همکاری در زمینه های اقتصادی و برگزاری کنفرانس خبری مشترک دکتر محمدجواد ظریف و همتای فرانسوی، از دیگر برنامه هایی بود که امروز در محل وزارت امور خارجه انجام شد.

پایگاه خبری نهانه – جدیدترین اخبار ایران و جهان
کلیه خبرها به نقل از روزنامه ها و خبرگزاری های مورد تایید وزارت ارشاد ذکر شده اند و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی در قبال محتوا نخواهد داشت.


مشاهده خبر : محتوای دیدار و گفتگوهای ظریف و همتای فرانسوی

محتوای دیدار و گفتگوهای ظریف و همتای فرانسویلینک منبع

پاسخ دهید