داعش از همه مواضع خود در ریف حلب عقب نشینی کرد

استاندارد


پایگاه خبری نهانه گزارش می دهد:
داعش از همه مواضع خود در ریف حلب عقب نشینی کرد اخبار دانش و فناوری:

به گزارش گروه فضای مجازی گروه خبری نهانه به نقل از میزان به نقل از فارس، ارتش سوریه و نیروهای همپیمانش امروز جمعه در ریف جنوب شرقی حلب موفق شد گروه تروریستی داعش را محاصره کند.

شبکه خبری «المیادین» گزارش داد که عناصر داعش از مساحتی بالغ بر ۳ هزار کیلومتر مربع از ریفهای شرقی و جنوبی حلب عقب نشینی کرده اند.

به گفته خبرنگار المیادین، عناصر داعش همچنین از مناطق گسترده‌ای از صحرای سوریه که از نظر اداری وابسته به استانهای حلب و حماه است، عقب نشینی کرده اند.

گروه موسوم به دیده بان حقوق بشر سوریه وابسته به معارضان نیز در همین راستا اعلام کرد که عناصر داعش از همه مواضع خود در ریف حلب عقب نشینی کرده اند تا بتوانند به همقطاران خود در استان رقه کمک کنند.

به گزارش دیده بان، در صورتی که داعش از ریف جنوب شرق حلب عقب نشینی کند، در واقع بدین معناست که حضورش به صورت کامل در استان حلب پایان می‌یابد و نیروهای سوری موفق شده اند امنیت جاده حلب-خاصر-أثریا را تأمین کنند.

یک منبع نظامی نیز خبر داد که ارتش سوریه موفق شده است کنترل کامل منطقه‌ای را به دست گیرد که از «الرصافه» در ریف جنوبی رقه تا شهرک اثریا در ریف شرقی حماه امتداد دارد.

نیروهای سوری در این عملیات موفق شدند ۱۳ روستا و مزرعه و شماری از مناطق مرتفع و کوهستانی را آزاد کنند.

بدین ترتیب ارتش سوریه شهرک‌ها و روستاهای شمال محور اثریا-الرصافه را جدا کرد تا پس از فرار تروریست‌ها در ریف جنوب شرقی حلب وارد آن شوند.

انتهای پیام/

پایگاه خبری نهانه جدیدترین اخبار ایران و جهان – کلیه خبرها از منابع معتبر خبری جمع آوری شده است و نهانه مسئولیتی در قبال محتوا نخواهد داشت. نهانه دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد می باشد. مدیر مسئول: محمد ادب آوازه


خبرعلمی: داعش از همه مواضع خود در ریف حلب عقب نشینی کرد

داعش از همه مواضع خود در ریف حلب عقب نشینی کرد

۳۰ June 2017 | 5:57 pmلینک منبع