هشتمین مدرسه تابستانی رویان وآشنایی دانشجویان بایافته های حوزه سرطان

استاندارد


پایگاه خبری نهانه گزارش می دهد:
هشتمین مدرسه تابستانی رویان وآشنایی دانشجویان بایافته های حوزه سرطان اخبار دانش و فناوری:

دکتر سیدنفیسه حسنی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار علمی گروه خبری نهانه به نقل از ایرنا افزود: دانشجویان رشته های پزشکی و زیست شناسی با حضور در این مدرسه با مطالب پایه ای تا تکنیک های جدید تشخیصی و درمانی سرطان آشنا می شوند.
وی اظهار کرد: شش استاد برجسته شامل یک استاد خارجی، ۴ استاد ایرانی مقیم خارج از کشور و یک استاد داخلی، اطلاعات مهم و پایه ای و آخرین یافته های حوزه سرطان را در هشتمین مدرسه تابستانی بین المللی پژوهشگاه رویان به دانشجویان شرکت کننده ارائه می کنند.
حسنی به استقبال خوب دانشجویان از این برنامه علمی در سال های گذشته اشاره و پیش بینی کرد امسال حدود ۳۵۰ دانشجو در این مدرسه تابستانی شرکت کنند.
وی برگزاری کارگاه های آموزشی را از جمله برهای های این مدرسه اعلام کرد و گفت: کارگاه های آموزشی در بعدازظهر ایام برگزاری مدرسه تابستانی ارائه خواهد شد.
دبیر علمی هشتمین مدرسه تابستانی بین المللی پژوهشگاه رویان گفت: در هرسال موضوع مهم و به روز در این مدرسه ارائه می شود که در دوره قبلی به ‘سلول های بنیادی، پزشکی بازساختی و مهندسی بافت’ پرداخته شد.
پژوهشگاه رویان به عنوان یکی از مراکز پیشرو در ارائه خدمات درمان ناباروری در هشتم خرداد ماه ۱۳۷۰ با هدف ارائه خدمات درمان ناباروری و انجام پژوهش های بنیادی و کاربردی در زمینه علوم و فناوری های کمک کننده باروری با همت زنده یاد دکتر سعید کاظمی آشتیانی و گروهی از همکاران پرتلاش تأسیس و در سال ۱۳۷۹ به عرصه تحقیقات سلول های بنیادی وارد شد.
این تحقیقات در سال ۱۳۸۲ به نتیجه رسید و پژوهشگاه رویان با تولید رده سلول های بنیادی جنینی نام ایران را در بین ۱۰ کشور برتر دنیا که به این فناوری دست یافته اند قرار داد.
یکی از اهداف مهم محققین پژوهشگاه رویان، آموزش و آشنا نمودن دانشجویان با فناوری های جدید است. لذا به این منظور در سال ۱۳۸۹ اولین مدرسه تابستانی بین المللی در پژوهشگاه رویان با هدف آموزش زیست شناسی تکوین و سلول های بنیادی برگزار گردید.
در ۷ دوره متوالی، هر ساله بیش از ۳۰۰ دانشجوی علاقمند در زمینه رشته های علوم زیستی و پزشکی شرکت کردند که از محضر اساتید مطرح بین المللی و داخلی به مدت یک هفته بهره برده‌اند و از نزدیک با آزمایشات عملی آشنا شده‌اند.
موفقیت در برگزاری هفت دوره مدرسه تابستانی، ما را بر آن داشت تا با انگیزه بیشتر دعوت از اساتید معتبر دنیا را برای آموزش دانشجویان با آخرین پیشرفت‌های علمی ادامه دهیم. در این راستا، هشتمین دوره مدرسه تابستانی به مدت شش روز برگزار خواهد شد که امکان پذیرش ۳۵۰ نفر از دانشجویان رشته های مختلف علوم زیستی و پزشکی فراهم می باشد.
علمی ** ۱۲۰۱ **۱۴۴۰
خبرنگار: عبدالکریم جبارپور** انتشار:گلشن

انتهای پیام /*

پایگاه خبری نهانه جدیدترین اخبار ایران و جهان – کلیه خبرها از منابع معتبر خبری جمع آوری شده است و نهانه مسئولیتی در قبال محتوا نخواهد داشت. نهانه دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد می باشد. مدیر مسئول: محمد ادب آوازه


خبرعلمی: هشتمین مدرسه تابستانی رویان وآشنایی دانشجویان بایافته های حوزه سرطان

هشتمین مدرسه تابستانی رویان وآشنایی دانشجویان بایافته های حوزه سرطان

۳۰ June 2017 | 6:06 pmلینک منبع