همکاری های آذربایجان شرقی و تاتارستان افزایش می یابد

استاندارد


پایگاه خبری نهانه گزارش می دهد:
همکاری های آذربایجان شرقی و تاتارستان افزایش می یابد اخبار اقتصادی :

به گزارش گروه خبری نهانه به نقل از ایرنا، در مذاکرات هیات ایرانی با حضور شهردار تبریز و علی بمان اقبالی زارچ سرکنسول ایران با هیات تاتارستان به ریاست معاون نخست وزیر و وزیر صنایع و تجارت این جمهوری در شهر قازان، زمینه ها و راهکارهای گسترش مناسبات استانی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت که محور اصلی گسترش روزافزون همکاری های صنعتی و بازرگانی بود.
نجفی با اشاره به سابقه خوب همکاری و روند رو به رشد مناسبات، از فعالیت صاحبان سرمایه و صنایع تاتارستان در آذربایجان شرقی استقبال و اظهار کرد: به گسترش همکاری های صنعتی در بخش های کشتی سازی، ماشین آلات صنعتی و کامیون سازی علاقه داریم و با توجه به حضور فعال شرکت های ایرانی در بازارهای کشورهای همسایه نیز امکان تعاملات مشترک در این زمینه وجود دارد.
شهردار تبریز همچنین با اشاره به تاثیر مثبت وجود پروازهای مستقیم بر افزایش دامنه همکاری ها ، از آمادگی برخی خطوط پروازی ایران از جمله آتا برای مشارکت در این بخش خبر داد.
کریموف وزیر صنایع تاتارستان نیز با مهم خواندن اجرای برنامه های توسعه همکاری ها و ارزشمند بودن پیگیری های سرکنسولگری ایران در قازان برای گسترش و پویائی هرچه بیشتر مناسبات، گفت: خواهان ارتقای سطح روابط با استان آذربایجان شرقی در همه بخش ها هستیم.
وی اظهار کرد: توانمندی های جمهوری تاتارستان در بخش پتروشیمی، ساخت کامیون، کشتی و هواپیما و همچنین گردشگری از زمینه های همکاری محسوب می شود که باید از آنها بهره گرفت.
نجفی و هیات همراه روز پنجشنبه نیز با ایلسور متشین شهردار قازان دیدار و در باره راهکارهای گسترش همکاری ها بین دو شهر در بخش های مختلف مذاکره کرد.
همچنین با امضای توافق بین دو شهردار، نام تبریز و قازان به صورت متقابل بر دو بوستان در هر شهر گذاشته می شود که در چارچوب توافق خواهر خواندگی انجام خواهد شد.
تاتارستان با ۶۸ هزار کیلومتر مربع وسعت و سه میلیون و ۸۷۶ هزار نفر جمعیت در منطقه ولگای روسیه در مرکز اروپایی و محل تلاقی رودخانه های ولگا و کاما واقع شده است.
تاتارستان با ۲۱ شهر بزرگ و متوسط، صدها شهرک و روستا به پایتختی قازان با بیش از یک میلیون نفر جمعیت که در ۸۰۰ کیلومتری شرق مسکو قرار دارد از پیشروترین جمهوری های توسعه یافته صنعتی و نفتی روسیه محسوب می شود.
اروپام ۱۵۱۶ ** انتشار دهنده: هادی مولوی نیا

انتهای پیام /*

پایگاه خبری نهانه جدیدترین اخبار ایران و جهان – کلیه خبرها از منابع معتبر خبری جمع آوری شده است و نهانه مسئولیتی در قبال محتوا نخواهد داشت. نهانه دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد می باشد. مدیر مسئول: محمد ادب آوازه


خبر اقتصاد : همکاری های آذربایجان شرقی و تاتارستان افزایش می یابد

همکاری های آذربایجان شرقی و تاتارستان افزایش می یابد

۱ July 2017 | 5:03 amلینک منبع