تشکیل جلسه هیات رئیسه مجلس درخصوص بازداشتی‌های حوادث اخیر/ ضرورت شفاف‌سازی وضعیت بازداشتی ها

استاندارد


پایگاه خبری نهانه گزارش می دهد:
تشکیل جلسه هیات رئیسه مجلس درخصوص بازداشتی‌های حوادث اخیر/ ضرورت شفاف‌سازی وضعیت بازداشتی ها در اخبار سیاسی

به گزارش خبرنگار سیاسی گروه خبری نهانه به نقل از ایرنا، علی مطهری روز یکشنبه در جمع خبرنگاران درباره تشکیل کمیته حقیقت‌یاب در مجلس، گفت: تعدادی از نمایندگان درخواست بازدید هیاتی از مجلس از بازداشتگاه‌ها را داشته‌اند اما تشکیل کمیته حقیقت یاب بستگی به نظر هیات رئیسه دارد، البته امروز طی جلسه‌ای این موضوع بررسی می‌شود.
مطهری درخصوص بازداشتی‌های اخیر گفت: به ما گفتند یک نفر در تهران و دو نفر در شهرستان‌ها خودکشی کردند و قرار شد درخصوص علت خودکشی‌ها گزارشی به مجلس ارائه شود که هنوز گزارشی به ما نرسیده است.
وی با تاکید براینکه بسیاری از دانشجویان به ویژه دانشجویان دانشگاه تهران آزاد شده‌اند، خواستار شفاف‌سازی وضعیت بازداشتی ها و خودکشی‌ها شد و گفت: قوه قضاییه این مسائل را توضیح دهد.
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: نمایندگان مجلس در این باره به مقامات مسئول در وزارت دادگستری و وزیر به صورت فردی پیغام داده‌اند.

**نباید به یک اشتباه فردی، دامن زد

مطهری درخصوص اظهارنظر رئیس جمهوری نسبت برخی لقب‌های ناشایست به مردم، گفت: اصل حرف ایشان درست است اما اکنون زمان بیان این مسائل نیست چرا که به این موضوع دامن می‌زد، حالا یک نفر اشتباهی کرده و کلمه‌ای را بکار برده اما نباید به آن دامن زد و تکرارش کرد.
وی درخصوص اینکه آیا از حوادث اخیر مانند سال ۸۸ گزارشی تهیه و در صحن قرائت خواهد کرد یا خیر، گفت: حوادث اخیر با سال ۸۸ متفاوت است اما باید نخست هیات بررسی در مجلس تشکیل شود، رفتار پلیس و نیروهای انتظامی به دلیل تجربه بهتر از سال ۸۸ بود.
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی درخصوص آمارهای ضد و نقیض گفت: متاسفانه فرهنگ توضیح دادن در ایران نهادینه نشده است.

**ترامپ بدنبال خسته کردن ایران است

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که ترامپ پس از امضاء تحریم‌ها علیه ایران در بیانیه‌ای مبنی بر اینکه وضعیت دفاعی ایران باید مورد بازرسی قرار گیرد، گفت: ترامپ در رفتارهای کلی‌ خود با برجام به دنبال خسته کردن ایران است تا خود از برجام خارج شود.
وی خاطرنشان کرد: اما مسئولان هوشیار هستند و هیچگاه متاثر رفتارهای ترامپ نخواهند شد. ایران باید تا زمانی که آمریکا خود از برجام خارج نشده، همچنان پایبند این توافق بماند تا با مقاومت مردم در حوزه اقتصاد و سیاست، ان‌شاءالله ترامپ هم به راه راست هدایت شود.
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که ماندن آمریکا در برجام چه منفعتی دارد درحالی که ترامپ مدام از خارج شدن می‌گوید، اما این کار را نمی‌کند، توضیح داد: ترامپ می‌خواهد فضای بی‌اعتمادی به ایران را در دنیا حفظ کند تا سرمایه‌گذاران اقتصادی همچنان جرائت سرمایه‌گذاری در ایران را نداشته باشند، درواقع به دنیا علامت می‌دهد که ایران فضای امنی برای سرمایه‌گذاری ندارد لذا از زمان استفاده می‌کند.
وی ادامه داد: ایران باید با هم پیمانان اروپایی همکاری دقیق‌تری داشته باشد چرا که نوع رفتار اروپایی‌ها در این شرایط مهم است، درواقع اگر آن‌ها کاملا بر برجام پایبند باشند و در مقابل ترامپ بایستند، او نمی‌تواند کاری کند.
سیام**۹۳۱۴**
تنظیم: داود توسلی**انتشار: کتایون لامع زاده

انتهای پیام /*

کلیه مطالب از مراجع معتبر و مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی در قبال محتوا ندارد. این سایت تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است. جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید.


مشاهده : تشکیل جلسه هیات رئیسه مجلس درخصوص بازداشتی‌های حوادث اخیر/ ضرورت شفاف‌سازی وضعیت بازداشتی ها

تشکیل جلسه هیات رئیسه مجلس درخصوص بازداشتی‌های حوادث اخیر/ ضرورت شفاف‌سازی وضعیت بازداشتی ها

۱۴ January 2018 | 5:01 pmلینک منبع